Rewelacyjna w swoim gatunku powieść kryminalna

“Behawiorysta” to powieść Remigiusza Mroza otwierająca kapitalną serię. Jeśli często czyta się kryminały, to ten jest warty sięgnięcia po niego. Można liczyć przy tym na konkretną jazdę od początku do końca.

“Behawiorysta” – gwarancja wielu mocnych wrażeń

Raczej nikomu nie trzeba przedstawiać autora tej powieści. Remigiusz Mróz ma już wyrobioną pozycję w świecie polskiej literatury, a kiedy ukazuje się jego nowa książka, jest to wielkim wydarzeniem. W przypadku tej nie ma się akurat do czynienia z czymś premierowym. Tyle że jest to pozycja godna uwagi. Korzystając z okazji, postanowiłem odświeżyć sobie tę powieść. Ponownie wciągnął mnie wir wydarzeń i do samego końca towarzyszyły mi emocje, chociaż to nie moje pierwsze zetknięcie z tą książką.

Bardzo cenię sobie to, że Remigiusz Mróz potrafi wykreować charakterystycznych bohaterów. Gerard Edling to postać nietuzinkowa słynąca z dość osobliwego charakteru. Przy okazji posiada też przenikliwy umysł, a jego umiejętność rozwiązywania najtrudniejszych spraw jest zadziwiająca. Można się o tym przekonać podczas czytania tej powieści. Rzucony on został tam, gdzie potrzebne jest doświadczenie i mocne nerwy. Jedno z przedszkoli zostało opanowane przez zamachowca, który nie stawia żadnych żądań. Cała sytuacja nie wygląda zbyt dobrze. Jakiekolwiek negocjacje z kimś, kto niczego nie chce to niełatwe zadanie. Tutaj potrzeba wyczucia i poprowadzenia wszystkiego tak, żeby nie doszło do tragedii. Nawet dla Gerarda Edlinga jest to prawdziwe wyzwanie. Musi on zrobić wszystko, żeby nie przegrać. Jego działania wpłyną na losy wielu osób.

Doskonała i trzymająca w napięciu powieść kryminalna

Szukając rasowych książek z tego gatunku, tej nie można przegapić. “Behawiorysta” to kawał dobrej pisarskiej roboty. Remigiusz Mróz po raz kolejny udowodnił, że pomysłów i chęci mu nie brakuje. Efektem jest powieść, która wciąga, a rozwój przedstawionych w niej wydarzeń wzbudza wiele emocji. Zachęcam do przeczytania tego kryminału i przekonania się o tym. Jeśli szuka się mocnych wrażeń, to w tym przypadku można na to liczyć.